< Eko Alma - Autogaz - Instalacje gazowe - Instalacje lpg - Monta¿ instalacji gazowych - Auto gaz
Strona główna O firmie Produkty Galeria Regulamin 115 Download Kontakt Login/logout

Montaż LPG Wycena instalacji Kalkulator Allegro Produkcja Legalizacja butli Partnerzy Regulamin
 
   Przyszłość LPG w Polsce - prognozy

Dzięki uprzejmości portalu Interia.pl publikujemy dość optymistyczne prognozy dla branży autogazu w Polsce. By utrzymać rozwój rynku autogazu w Polsce, akcyza na to paliwo nie może rosnąć - mówi prezes Polskiej Organizacji Gazu Płynnego. Polacy wciąż chętnie montują instalacje gazowe, bo ich koszt przy obecnych cenach zwraca się już po niecałym roku. Po naszych drogach jeździ 2,6 mln takich pojazdów.

Akcyza od kilku lat jest utrzymywana na tym samym, zbliżonym do europejskiej średniej poziomie. W przyszłość w dużej mierze zależeć będzie od decyzji Komisji Europejskiej, dotyczących opodatkowania nośników energii i ich przełożenia na polskie prawo. Jednak w najbliższym czasie nie spodziewa się podwyżek.

- Jest to produkt wyjątkowo wrażliwy na wszelkie działania władz fiskalnych, w tym na opodatkowanie. Jeśli zwiększy się akcyza, to ten rozwój rynku może stanąć pod znakiem zapytania, ale w Europie jesteśmy jednoznacznie utożsamiani jako doświadczeni w autogazie, potentaci w skali światowej - podkreśla w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Andrzej Olechowski, dyrektor Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.

Instalacja LPG w samochodzie wciąż jest bardzo opłacalna. Średnia cena autogazu wynosi w tej chwili ok. 2,37 zł i jest ponad dwukrotnie niższa od ceny oleju napędowego. Nawet uwzględniając lekki wzrost spalania po montażu instalacji gazowej, kierowcy mogą zmniejszyć wydatki o połowę. Dzięki temu już po niecałym roku inwestycja się zwraca.

Całość możecie Państwo przeczytać na portalu Interia.pl:

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny/news/jaka-bedzie-przyszlosc-lpg-co-sie-stanie-z-cena,1924204


[ Wróć ]   
Autogas.pl – EKO ALMA SP. J. Auto Gaz, Instalacje Gazowe, Instalacje LPG, Montaż Instalacji Gazowych, Cena instalacji gazowej, Instalacja gazowa